Wyciskarki do owoców i sokowirówki o dużych walorach estetycznych

Moda na zdrowy styl życia dotarła także do Polski. Wraz z tą modą coraz więcej osób decyduje się na picie soku ze świeżych warzyw i owoców. Taki koktajl witaminowy dzięki wyciskarkom możemy przygotować sami w domu. Wybierając to urządzenie największą uwagę poświęcamy jego parametrom technicznym. Są jednak osoby, które równie dużą wagę przywiązują do ich wyglądu.

Rozmiary naszych kuchni stają się coraz mniejsze. Liczba szafek, których przechowujemy niezbędne akcesoria kuchenne i sprzęty także musi się więc skurczyć. Sporą liczbę akcesoriów i urządzeń kuchennych musimy więc trzymać na blatach kuchennych szafek lub na otwartych półkach. Dlatego wiele osób wybiera urządzenia, które są nie tylko praktyczne, ale przede wszystkim także estetyczne. Dzięki temu stają się one dodatkową ozdobą naszej przestrzeni kuchennej.

Kształty i kolory

Wybierając wyciskarkę, która ma jednocześnie zdobić naszą kuchnię, postawmy na model dopasowany swoim wyglądem do pozostałych urządzeń. Jeżeli zdecydowaliśmy się na zakup urządzeń inox, to z urządzeniami w tym kolorze będą współgrać sokowirówki i wyciskarki do cytrusów, które zostały wykonane ze stali nierdzewnej.

Kolejna kwestia to ich kształt

Dużym zainteresowaniem konsumentów cieszą się wyciskarki o bardzo nietypowych kształtach. Zdecydowana większość z nich jest wykonana z metalu. Urządzając kuchnię najczęściej wybieramy jeden kolor, który będzie stanowił dominujący w niej motyw. Zdecydowanie najczęściej w naszych kuchniach królują ciepłe barwy: pomarańcz, żółć. Ale popularna jest także kuchnia w tonacji zielonej. Projektanci i producenci sokowirówek i wyciskarek doskonale znają nasze upodobania.

Stąd projektują i produkują te urządzenie w takich kolorach, które idealnie dopasowują się do naszych upodobań kolorystycznych. Nie myślmy jednak, że w polskich sklepach dostępne są jedynie sokowirówki i wyciskarki do cytrusów w kolorze srebrnym, żółtym, zielonym i pomarańczowym. Wybór kolorów jest zdecydowanie większy. Na pewno więc znajdziemy model, który idealnie będzie pasował do naszej kuchni.

Zobacz również