Wyciskarki do soków – jaki model najlepszy?

Soki zdaniem każdego dietetyka czy nawet lekarza powinny stanowić stały i ważny element naszej diety. Możemy oczywiście kupować je w sklepach, ale te z kartonów nigdy nie będą smakowały tak wspaniale, jak świeże, wyciśnięte przed chwilą. Taki dodatek do śniadania to nie tylko wspaniały smak, ale również bogactwo witamin i minerałów, które zapewnią nam mnóstwo energii na cały dzień.

Obecnie na rynku możemy spotkać się z szerokim wyborem urządzeń do wyciskania soków, ale jeśli chcemy zachować wszystkie wartości odżywcze owoców czy warzyw i jednocześnie zależy nam na dobrym smaku, to najlepszą propozycją jest dla nas wyciskarka. Przez długi czas największą popularnością cieszyły się tu sokowirówki, ale użytkownicy coraz bardziej dostrzegają to, że pod wieloma względami są one mniej skuteczne.

Sok uzyskany za ich pomocą nie jest tak wartościowy i nie zawiera tak wielu witamin i minerałów, a ponadto jest po prostu mniej smaczny. Wyciskarki pracują co prawda nieco dłużej, ale mimo wszystko warto trochę poczekać i w zamian za to cieszyć się naprawdę doskonałym sokiem.

Na rynku znajdziemy bardzo wiele modeli wyciskarek pochodzących od najróżniejszych producentów. Mnogość parametrów i opisujących je szczegółów sprawia, że wybranie wśród nich czegoś dla siebie odpowiedniego może niekiedy sprawiać sporo problemów. Warto w takim razie skupić się na początku na najbardziej znanych modelach pochodzących od cenionych i popularnych producentów, bowiem dzięki temu będziemy mieli z góry gwarancję, że kupujemy coś dobrego.

Jednym z najciekawszych modeli jest Green Star Elite. Model kupimy za nieco ponad 2000 zł. Odznacza się jednocześnie sporą prostotą jak i skutecznością, jest to zatem propozycja absolutnie dla każdego. Model jest wyposażony w specjalny system, którzy przed wyciskaniem soku rozdrabnia i delikatnie miksuje owoce, co pozwala na zachowanie całego bogactwa witamin i minerałów oraz bogatego smaku. Hurom HG 2G to z pozoru prosty model wyciskarki. Urządzenie odznacza się dużą skutecznością, choć faktycznie nie posiada zbyt skomplikowanej budowy. Wielką zaletą jest tutaj cicha praca i łatwość w utrzymaniu w czystości.

Zobacz również