Na co zwrócić uwagę, wybierając wyciskarkę do cytrusów?

Jeszcze do niedawna osoby, które chciały pić świeżo wyciśnięty sok z owoców miały z tym pewne problemy. Kupienie urządzeń do ich przygotowania w domu wymagało wielu starań. Dzisiaj jednak wszyscy, którzy chcą rano delektować się przy śniadaniu szklanką świeżo wyciśniętego soku z owoców cytrusowych nie mają z tym najmniejszego problemu. Na rynku dostępnych jest wiele modeli wyciskarek do cytrusów, które umożliwiają przygotowanie soku w dowolnej chwili.

Tak przygotowany sok jest bardzo bogaty w witaminy i minerały, można nim śmiało zastąpić przynajmniej jedną z dwóch porcji owoców, którą każdy z nas powinien zjeść co dziennie. Urządzenie te są proste w obsłudze, wygodne, a do tego bardzo wysokiej jakości. Ale jak mamy je wybierać, aby móc długo cieszyć się walorami świeżo wyciśniętego soku? Wyciskarki do cytrusów idealnie nadają się do przygotowania soku z granatów, pomarańczy i grejpfrutów. Urządzenie zmieści się nawet w niewielkiej kuchni, a z jego obsługą poradzą sobie nawet osoby, które na co dzień trzymają się z daleka od kuchni. Ci, którzy mieli już okazję przygotowywać sok w wyciskarce do cytrusów bardzo sobie chwalą możliwość uzyskania soku pozbawionego gorzkiej błonki i pestek.

Jaki model wybrać – to pytanie stawia sobie wiele osób, które planują zakup tego urządzenia. Na pewno jego wielkość warto dopasować do ilości soku, którą planujemy przygotowywać. Jaki jest sens kupować wyciskarkę, której zbiornik na sok ma pojemność jednego litra, jeśli będziemy przygotowywać sok tylko dla jednej osoby? Wystarczy nam taki o pojemności 0,4 litra. Modele, które mają wyjmowany pojemnik są bardziej wygodne od tych, w których pojemnik jest zamontowany na stałe. Druga istotna kwestia to moc wyciskarki. Nie warto kupować modeli o mocy mniejszej niż 30 W. Ale możemy też wybrać model o większej, sięgającej 85 W, mocy. Wśród wyciskarek do cytrusów dużym uznaniem klientów cieszą się: KUVINGS NS 850SC, MATSTONE 6IN1, SANA OMEGA 606. MATSTONE 6IN1 może być używana także do przygotowania soków z warzyw.

Zobacz również